Vydejte se ve hře Through the Darkest of Times do Berlína, ve kterém panuje strach a začínají se boje proti socialistickému diktátu. Staňte se vedoucím odboje a rozhodněte, co se bude dít.
Through the Darkest of Times recenze
Tato hra vznikla v berlínském studiu Paintbucket Games, které se rozhodlo zpracovat jednu z nejtemnějších kapitol Německa.
Píše se rok 1933 a vy se ocitáte v temném Berlíně. Celá hra se nese v duchu temna a strachu, takže i hráč je v neustálém napětí. Toto je podtrženo i grafikou hry, která sice není špičková, ale díky ní je hráč stále obklopen depresí a pocitem nejistoty.
Hra začíná ve sklepě, ve kterém se setkávají odpůrci socialistického Německa. Hráč se ve vteřině stává vedoucím odbojové jednotky, která se rozhodla proti diktátu socialismu bojovat. Jako hráč vystupujete ve dvou rovinách hry – první rovina je založena na strategické mapě, na základě které si plánujete své aktivity, v druhé rovině se už stáváte přímým aktérem různých děsivých situací, v nichž nechybí zajímavé dialogy a překvapivé vyústění.
V této narativní rovině se dostáváte nejen do zajímavých rozhovorů, ale zároveň musíte čelit vlastním morálním dilematům a těžkým rozhodnutím.
Strategická část není příliš náročná ani nepředvídatelná. Hra vás nebude po této stránce příliš překvapovat a může se stát, že se ani nezabavíte jako u jiných strategických her.
Hra vám však nabízí jiný, naučnější motiv. Díky narativní rovině si uvědomíte některé důležité historické momenty a vžijete se do životů lidí, kteří žili v nacistickém Německu, ve kterém byl strach a nenávist běžnou součástí života. Okusíte život lidí, kteří se museli skrývat a žít v depresi a strachu. Uvědomíte si, že každá zločinecká či diktátorská ideologie může zničit životy mnoha lidí.
Grafika taktéž není ničím ohromující, ale svůj účel určitě splnila. Hráč má pocit temna a deprese.
Hra si dala za cíl ukázat, jaké absurdní a ničivé následky má nacismus a toto se jejím tvůrcům určitě podařilo. Zda vás bude bavit i jako strategická zábava, to už nechám na vás.