Události z prvního dílu Posla Smrti již dávno odvál vítr. Nyní se nacházíme o 12 let později v Americe, kde hrajeme za Darrena Michaelse, brigádníka u fotografa Fullera. V práci se setká s jistou Angelikou, která ho okamžitě okouzlí a Darren se rozhodne jí vyhledat.
Jeho hledání ho zavede do nám již známého městečka Willow Creek.
Posel smrti 2 recenze
Nyní se již městečko živí ze zástupů turistů, kteří sem přijíždějí kvůli uplynulým vraždám. V průběhu hry se dostaneme i na další známá místa, jako samozřejmě na panství Black Mirror, do nyní již bývalého sanatoria Ashburry, na zámek ve Welsu nebo se třeba podíváme znovu ke starému majáku, což je velmi pěkné sledovat, jak se zub času na těchto místech podepsal.
Hra se pomalu rozjíždí, ale pak stojí rozhodně za to
Ze začátku to vůbec nevypadá, že by se mělo jednat o hororovou adventuru, jelikož rozjezd příběhu je opravdu velmi pomalý a netrpělivé hráče tak snadno odradí. Začátek, kde stále pendlujeme mezi nemocnicí, kde leží matka a obchodem, kde máme sehnat fotografický papír pro Fullera je opravdu nezáživný, jelikož všichni očekávali rozkrývání tajemství a akci. Naštěstí se pak hra docela dobře rozjede, ať už tedy z hlediska akčnosti příběhu, dá nám šanci řešit různé hlavolamy a hlavně se konečně děj stočí k samotné záhadě na hradě Black Mirror.
Zpracování po grafické stránce je velmi pěkné, svůj plus má i dobrá hudba. Co je super, stejně jako v prvním díle, je český dabing, který se povedl. Po rozjetí příběhu je i patrná hustá atmosféra. Plížit se podzemím a potkat tajemnou sektu není zrovna to, co by jste chtěli. Zajímavé jsou i některé zvraty ve hře.
Hra Black Mirror 2 vyšla v roce 2009 a vytvořilo jí německé studio Cranberry Production. U nás kvůli českému dabingu vyšla o několik měsíců později, než v ostatních zemích, pod názvem Posel smrti 2.
Hru bych hodnotila kladně, ať už z hlediska právě českého dabingu, grafiky a nakonec i příběhu. Nenechte se odradit pomalým začátkem, stojí to za to.
Přečtěte si: