Přemýšleli jste někdy, jaké to je být bezdomovcem? Skutečně nemusíte přijít o všechny své peníze a bydlení, abyste si to vyzkoušeli na vlastní kůži, jaký je život na ulici.
Hobo tough life recenze
Hra s názvem „Hobo: Though Life“ vám poskytne obdobný zážitek jako jiné obdobné simulátory, ale zde se vžijete do postavy bezdomovce, který zažívá stejná muka a bídu jako jiní bezdomovci.
Ve městě jménem Praslav se snažíte přežít jakýmkoliv způsobem: ať už se jedná o běžné žebrání u lidí na ulici, prohrabováním popelnic, krádežemi, nebo dokonce lehkými přivýdělky či zkoušením svého štěstí v loterii. V tomto městě, které vzdáleně připomíná Prahu se jakožto novopečený člověk rovněž naučíte, jak vytvářet věci, tedy „craftit“, jak si postavit příbytek v rámci možností někde pod mostem či v odlehlém části města, nebo se naučíte komunikovat s lidmi, a přesvědčovat je, aby vám dali nějakou tu almužnu. Tím, jak vaše dovednosti budou sílit a vylepšovat, ve finále bude schopni zastavit člověka, popovídat si s ním o vážných tématech, přesvědčit ho, aby vám dal nějaké peníze, ale i přesto jej dokážete nepozorovaně okrást.
Co se týče prohrabování popelnic, tedy „fárání“, popelnice pro vás budou zlatý důl. Najdete zde vše, co potřebujete.
Ať už se jedná o dřevo, tlející zeleninu, nedojezené jídlo či mýdla, čím větší počet popelnic prozkoumáte, tím více se vám zvýší šance vyhnout se odpornému, či dokonce nebezpečnému odpadu, která vás nějakým způsobem poškodí. Naopak to, co z popelnice vyhrabete a nehodí se vám „do krámu“, to můžete kdykoliv využít jako palivo do barelu na zahřátí.
Tak jako u ostatních podobných simulátorů, Hobo: Though Life se neliší tím, že se v této hře přímo staráte o svou postavu. Snažíte se předejít různým nemocím, udržujete se v teple, v čistotě, snažíte se vypadat k světu a hlavně se snažíte udržovat svůj hlad. Zkrátka děláte vše pro to, abyste neumřeli.
Když si nedáte pozor, můžete skončit i ve vězení!
Co hra (ne)nabízí?
Je samozřejmé, že začátky budou pro vás velice těžké, zvlášť když přijde tuhá zima. Stejně jako u většiny her. Když si však osvojíte základní dovednosti a naučíte se co je vše potřeba k přežití, nudný začátek se náhle promění na zábavu, která vás dokáže zabavit na několik hodin.
Plusem je i to, že žebrat na ulici nemusíte sami. Hra podporuje i multiplayer, což znamená, že si můžete přizvat do hry až čtyři kamarády a společně spolupracovat na svém přežití a životě na ulici.
Pokud jde o navigaci, ve městě Praslav je ze začátku těžké se orientovat, ale postupně si zapamatujete všechny důležité lokace. Vytkl bych to, že mapa města, kterou máte celou dobu k dispozici vám bude k ničemu, neboť se vykresluje podle toho, jak moc město prozkoumáte. Rovněž věřím, že grafika města by se dala ještě vylepšit. Pokud jde o ovládání, pohybovat se a manipulovat s předměty je velice jednoduché. Stačí vám pouze klávesnice a myš. Mimo jiné oceňuji i český překlad.
Klidný survival bez nebezpečí
Na závěr bych rád dodal, že pokud hledáte nějakou survival hru, ve které se nevyskytují zombíci, apokalypsa či jiné hororové postavy a sháníte hru, která by přesně kopírovala možnosti reálného světa, byť v kůži bezdomovce a zabavila by vás na nějakou tu hodinku, hra Hobo: Tough Life je přesně pro vás.
Doporučujeme:
- Orwell – recenze hry
- Muve.cz – aktivační klíče do her
- Slevy na hry – Blizzard AKCE u Jrc.cz
- Fantasy obchod recenze